GELİNİN EN YAKIN ARKADAŞININ 10 GÖREVİ

2 gün önce
GELİNİN EN YAKIN ARKADAŞININ 10 GÖREVİ ...

En yakın arkadaşlarımın çoğu evlendiği için bu yazıyı rahatlıkla yazabilirim :) Bir defa gelinin en yakın arkadaşıysanız zorlu göreve hazırlıklı olun, hiç öyle sandığınız kadar kolay değil, haa keyifli değil diyemem ama bir o kadar stresli :)) neyse bu yazıyı okuyan yakın arkadaşlarımı öpüyorum ve görevleri sıralamaya başlıyorum.

1.ERKEN UYANMAK

Düğün haftası size uyku haram desem abartmam, hele hele düğün günü sabahın köründe uyanıp, gelinin evine gidip hazırlıklara yardım etmezseniz olmaz. Saçı, makyajı, fotoğrafı derken gün çok uzun ne de olsa ;)

2.GÜLÜMSEMEK

Gelin o gün son derece stresli olduğu için Onun stresini almak ve her daim gülümsemek de sizin göreviniz. Hayır kız zaten ufacık bir şeye takıyor bir de siz somurtursanız vay halinize :))

3.FOTOĞRAFLARDA HER TÜRLÜ ŞEBEKLİK

Hepinizin bildiği gibi son dönemin modası düğün gününe özel fotoğraflar. Bir çoğunu anlamsız ama bazılarını çok ama çok güzel bulduğum o fotoğraflarda her türlü şebekliği yapmak sizin baş vazifelerinizden. Hele o maskeleri bir takmayın da kıyameti görün :P

4.İLK YARDIM ÇANTASI

Bütün gün boyunca çantanızda gelinin ruju, kremi, çikolata gibi ek ihtiyaç malzemelerinizi taşımak zorundasınız. Hayır sürekli fotoğraf çekiliyor ve o ruj gidiyor, işte tam o anda devreye siz giriyorsunuz ;)

5.DANS DANS DANS

Düğün başladıktan sonra bir dakika dahi oturmak yok, sürekli dans etmek, göbek atmak sizin göreviniz. Hatta bununla da kalmayıp diğer insanların dans etmesi de sizin sorumluluğunuzda :)

6.EN GÜZEL OLMAK

Gelinin en yakın arkadaşıysanız en az gelin kadar güzel olmak zorundasınız. Sürekli göz önünde olduğunuz için o saç bozulmayacak, o makyaj akmayacak, o 12 cm topuklu ayakkabı ayaktan çıkmayacak!

7.DUVAK NÖBETİ

En önemli görevlerden biri de o upuzun bitmek tükenmek bilmeyen duvağa kimsenin basmamasını sağlamak. Gelin salona girerken kartal gözlerle duvağın dört bir tarafını süzmek ve özelikle çocukların duvak üstünde tepinmesini önlemek.

8.ORTADAN KAYBOLMAMAK

Olur da gelinin bir ihtiyacı olur da size bakarsa diye ortadan kaybolmamanız öncelikli görevler arasında. Öyle dışarı çıkayım, biraz nefes alıyım falan filan yok.

9.DARISI BAŞINA REPLİKLERİ

Gelinin en yakın arkadaşı olduğunuzdan ve her daim ortada gülücükler saçtığınızdan dolayı gecenin gözde bekarı olacağınızdan kuşkunuz olmasın. Tabi gözde bekar olmak darısı başına, seni ne zaman evlendiriyoruz gibi replikleri de beraberinde getiriyor. Hazırlanın :)

10.GELİN ÇİÇEĞİNİ KAPMAK

Gelin çiçeğini nolursa olsun kapmak sizin göreviniz. Düğünden önce biraz alıştırma yapmanızı öneririm. Zaten gelin sizin olduğunuz yere atacaktır, daha da kapamazsanız bir şey demiyorum :))

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook